Prostor pro Vaše názory, připomínky, typy...
Vyhrazujeme si právo mazat nevhodné příspěvky
 
Jméno: 
Email: 
WWW: 
  1+1=

    

Radek Mikuláš Reagovat title= 21:35:29 13.11.2018
Ahoj Zuzano, odkaz na stažení mojí knížky o povodňových usazeninách je http://av21.avcr.cz/miranda2/export/sitesavcr/av21/sys/galerie-download/Strategie_27_WEB.pdf . Je tam několik stran o tom území, kterým jsme prošli, tj. o Komořanských a modřanských tůních (to je oficiální název přírodní památky),

Helena H. Zahrádecká Reagovat title= 23:19:34 17.10.2018
Dobrý den, našla jsem vaše stránky s přepsanými texty z knihy Pražské příběhy od Dana Hrubého. Moc nás těší, že podle knihy chodíte, proto také kniha vznikla a rádi se s vámi vypravíme na vycházku o to více mne mrzí, že vás budu muset požádat o promazání přepsaných textů. Věřte mi, že to nedělám ráda, ale bohužel se nám se nám stalo, že nejmenovaný autor vydal knihu kdy z blogu milců Prahy sebral přepsané texty z Pražských příběhů. Prosím ozvěte se. Za měsíc výjde další díl. Snad vás potěšíme jinak.
Děkuji moc
S pozdravem
Helena H. Zahrádecká (nakladatel)

milena kubikova Reagovat title= 20:41:36 18.02.2018
Dobry den.
Nevim odkud mate informace ze Maxu Svabinskemu nosili orchideje z Pruhonic. Vim naprosto jiste ze orchideje maloval v zahradnictvi Veleslavin u pana Macsanskeho.
Milena Kubikova

David Lenhart Reagovat title= 17:01:52 08.06.2017
Ještě doplněk:
Ta práce, na kterou odkazujete, je po pravdě naprosto strašná. Jen jsem ji letmo přehlédl, hlavně ty pasáže o přejmenování ulic, a nestačím zírat. Tvrdí se tam (str. 28), že nacisté r. 1940 prý vymazali jména osob údajně "nevyhovujících nacistické ideologii", která prý "již dále nemohla být používána". A následuje výčet jmen: Karel
IV. (!!!), Hus, Žižka, Rokycana, Prokop Holý, Jiří z Poděbrad, Komenský, Purkyně, Hálek, Neruda, Havlíček, Balbín, Svatopluk Čech, Mánes, Kollár, Třebízský, Čelakovský, Tomek, Tyrš, Rieger, Jungmann, Palacký,
Štefánik, Dvořák..
Proboha!!! S jedinou výjimkou Štefánika (což byl Slovák a francouzský generál) VŠECHNA uvedená jména naopak i po roce 1940 v názvu pražských ulic a náměstí ZUSTALA!!! Žádné z nich tedy nebylo vyhodnoceno jako závadné. Většina z nich dokonce byla v názvech protektorátní Prahy zastoupena vícečetně (jedna ulice + jedno náměstí/most/park). Vesměs to navíc bylo v prominentních polohách v centru města, nikoliv na periferiích. V každém jednotlivém případě jsem schopen Vám to na požádání konkrétně doložit.
Autorka práce prostě a jednoduše nepochopila, že zde šlo pouze o vymýcení duplicit. Navíc ty počty odstraněných názvů v tabulce na str. 30 neodpovídají realitě. Autorka následně žasne nad některými nepřejmenovanými ulicemi v Modřanech či Ďáblicích, aniž by ji vůbec napadlo, že tyto obce tenkrát k Praze ještě vůbec nepatřily.
Není divu, že ve své neznalosti situace pak vyplodí i takové věty, jako že "Spornou postavou se stal Bedřich Smetana, jehož jméno bylo ulicím odebíráno i přisuzováno."
Ta práce je opravdu tak mizerná, že se jí opravdu nehodlám dál zabývat, zbytečně bych se rozčiloval. Když už mě odkazujete na něčí bakalářku z pedagogické fakulty, vyberte prosím takovou, která splňuje alespoň minimální standardy.
Díky,
DL

David Lenhart Reagovat title= 14:21:20 08.06.2017
// Pokračování:
Z jakých zdrojů prosím vycházíte, píšete-li, že byl Gröbe Žid? Vím, že se toto tvrzení občas na internetu objevuje, ale nikde jsem neviděl opravdu přesvědčivý důkaz. Po pravdě tomu příliš nevěřím. ("Gröbe" není příjmení typické pro židovskou populaci; v rodišti Gröbeho, tedy v okolí saského Nonnenbergu, se Židé nikdy ve větším počtu nevyskytovali; Moritz Gröbe byl evangelík).
V každém případě: máte jediný doklad či důkaz, že by bylo ÚDAJNÉ Gröbeho židovství roku 1940 známo? (například v dobovém tisku či literatuře?) Já o ničem takovém nevím. Proto bych zde opravdu o "pitomosti" v žádném případě nemluvil.
A dále: Prof. Pfitzner byl možná iniciátorem, ale NIKOLIV autorem přejmenovávání z roku 1940. To bylo vypracováno kolektivně, nikoliv na magistrátu, nýbrž v kulturním oddělení Úřadu říšského protektora (okruh osob okolo ing. Antona Zankla). Je tedy trochu absurdní, podsouváte-li autorství názvu Grébovka osobně Pfitznerovi.
A konečně: ano, v roce 1939 leckteří místní Němci, chcete-li užít toho slova, "zdivočeli", podobně jako dřív (třeba za kraválů při bojích o Badeniho jazyková nařízení 1897, za insigniády 1934 atp.) či později (v květnu 1945) "zdivočeli" mnozí pražští Češi. Mně však šlo o něco jiného. Tvrdit, že by do odjakživa dvounárodnostní Prahy teprve někdy ve 20. století "přišli Němci", je formulace stejně tak absurdní a nehistorická, jako tvrdit třeba o Brně roku 1918, že tam tehdy "přišli Češi" (i když si můžete být jisti, že Češi tehdy většinově německá území obsazovali rovněž za pomoci ozbrojených jednotek). Prostě oba ty národy tu žily a pracovaly vždycky.
Ach jo, to je opravdu tak těžké prostě jen uznat omyl? :)
S pozdravem,
David Lenhart

Návštěvní kniha www.weblight.cz

Lomboo.cz - Vtipná těhotenská trička