Napíšeme Luciánovi
 
Jméno: 
Email: 
WWW: 
  1+1=

    

Zuzana Reagovat title= 17:46:39 16.01.2014
Dobrý den, moc vás zdravím a chci se zeptat: máme dvouletého syna (2 roky a 4 měsíce) a rádi bychom se zapojili. Je ale ještě malý na nedělní školičku a tak přesně nevím, co máme dělat. Do kostela chodí rád, na mši by ale ještě nevydržel. Každopádně bychom ho rádi začali "zasvěcovat do duchovního života" co nejdřív. Můžete mi prosím poradit? Mějte se krásně, Zuzana Rebcová

Veronika Reagovat title= 10:13:07 23.11.2012
Milý Luciáne, setkávám se s jihlavskými dětmi při hodinách náboženství a byla bych moc ráda, kdyby mohly poznat i některé z tvých krásně propracovaných "dopisů". Kdyby Ti nevadilo občas "zaletět" i do Jihlavy, budu moc ráda a budou moc rády i děti...Přeji hodně inspirace a radosti z tvoření! Máš můj obdiv.
Veronika Švorčíková

Marie Rozsypalová Reagovat title= 22:42:02 04.11.2012
Ahoj Luciáne,
jsem z Rožnova pod Radhoštěm. Vaše stránky jsou opravdu skvělé, ať Vám Pán žehná ve vaši práci.
S pozdravem Maruška

Marie Rozsypalová Reagovat title= 22:24:54 08.09.2012
Ahoj Luciáne a všichni spolupracovníci,
moc se mi líbí Vaše stránky. Jsou skvělou inspirací a obohacením pro práci s dětmi.
Pokud Vám to nebude vadit, ráda bych použila některé obrázky a texty v našem farním časopise.
Děkuji za vaši práci a přeji spoustu dalších nápadů. S pozdravem Maruška


Lucián odpověděl/a:
18:54:08 25.09.2012
Ahoj, Maruško,
materiály jsou ti plně k dispozici, budu jen rád, když se ujmou i jinde!
Lucián
P.S. odkud jsi?

Jana Dýda Reagovat title= 19:27:59 19.02.2011
Zdravím tě, Dušane,
děkuji za vzkaz, pokaždé mě to potěší, když se naše "materiály" dají použít i jinde než na našem písečku u P.M. Sněžné, nechť slouží! Mám velké štěstí, že moje kámoška je výtvarnice Alenka B., takže obrázky jsou krásné... Dnes jsem se pokusil vytisknout inkriminované stránky a šlo to, tak snad jsi měl také štěstí. Pozdravuj na Slovensku, odkud jsi?
Lucián

Dušan Reagovat title= 10:54:30 05.02.2011
Požehnaný deň!
Objavil som Vašu stránku a veľmi ma potešila.Keďže pracujem s deťmi Vaše inšpirácie sú výborné.Používam teraz obrázky na jednotlivé nedele,lenže 4.a 5. a 6.-7-nedeľa sa nedajú vytlačiť.Môžete to upraviť?Vďaka a želám mnoho ďalších inšpirácii,ktorými obohatíte mnohých.Boh Vás žehnaj.vdp.Dušan

kamil Reagovat title= 17:51:50 16.09.2010
Ahoj Luciáne, také se snažím meším dětem nějak přiblížit poselství Božího slova, dost se v tom plácám, to vím, a o to víc bych chtěl vyjádřit vám všem velké uznání a nadšení s kterým tuto bohulibou službu děláte. S pozdravem a požehnáním P. Kamil, Mladá Boleslav.
Jana Dýda odpověděl/a:
15:44:33 03.10.2010
Zdravím otce Kamila!!!
Děkuji za podporu, je nám jí opravdu třeba; je těžké dát dohromady názory tolika lidí na přibližování Božího slova dětem - můj názor, názor rodičů, pana faráře... nějak se nemůžem domluvit... Sázím na Ježíše, ať rozhodne sám, jakou cestou se máme vydat.
A nemysli, Kamile, ty osobně jsi třeba velmi povzbudil mojí kamarádku Alenku Brožovou - byla na Tvé primici a také na pouti v Letavořovicích v létě!!! A primiční obrázky v diářích... Svět je malý, ten katolický obzvlášť! A tak bych byl rád, kdybychom se v něm uměli domluvit.
Děkuji ještě jednou za vzkaz a podporu! Já letím, jdeme si dnes pro svatého Františka!!!!
LUCIÁN

Vendy Reagovat title= 21:51:16 02.09.2010
Ahoj Luciáne, tady andílek ze Dvora
Dost na poslední chvíli, sháním inspiraci pro noví školní rok a práci s dětičkami u nás v kapli. Nemohl bys mi prosím poslat nějaký materiálek, vím že jsi onehdá něco nabízel (něco co není na stránkách......) bodli by mě hlavně obrázky, to malování mi nejde tak dobře jako tvým parťákům :-) Taky už jsem hodně vašich obrázků využil jsou fakt prima. Snad už taky budu mít nějaké další parťáky, aby se nám to trochu oživilo, už to jen s tou Vendulou dva roky a pořád do kolečka byla trochu otrava. Tak ať ti to tam v Praze klape v novém školním roce pořád dobře AHOJ a DÍKY
Gregorio odpověděl/a:
15:44:26 29.08.2012
Pravdu dis....:-)

zuzka Reagovat title= 22:54:47 13.03.2010
Ahoj Lucián i všetci pomocníci!
Volám sa Zuzka a som zo Slovenska."Náhodou" som sa dostala na vašu stránku a veľmi ma potešila i povzbudila vaša služba deťom. S ma nželom sa podobným spôsobom venujeme deťom (i keď o niečo starším). Momentálne máme trocha pauzu, keďže sa nám narodilo štvrté bábätko. No keď som si prechádzala vaše správy, akcie a fotky, dostala som nanovo iskru a chuť začať. Som vďačná, že ste i na internete. U nás na Slovensku sa toho dosť deje, no nedávame o tom vedieť, a to je škoda, nik sa o tom nedozvie. Žehnáme vám, aby ste boli pre deti i naďalej smerovkou na Pána Ježiša a chodili v Je ho vôli a v Jeho skutkoch. Zuzka

vasku Reagovat title= 16:48:22 23.02.2010
Ahoj Luciáne
Slíbil jsem dětem a rodičům výlet za bratrem Filipem do Brna. pomůžeš mi s tím trochu?
15. května na svátek svaté Žofie bychom ráno vyjeli směrem na Brno a z Brna už s Filipem pěšky do Křtin na známé poutní místo, neboj se o svá křídla a děti o nožičky bolavé, dobrý autobus s hodným panem řidičem nám budou nablízku. Tak co pomůžeš mi s tím? Řekneš to dětem a jejich rodičům?
Slíbil mi otec Jakub, že pojede s námi a taky Kapistrán.
Zdraví tě Vláďa Vašků
P.S. pošlu ti plakátek až ho udělám.
Lucián odpověděl/a:
21:39:15 28.02.2010
Ahoj Vláďo,
to je výborný nápad - výlet! Rád se připojím, mezi rodiči a dětmi roztroubím, a pomohu, co bude třeba. Teda, třeba autobus řídit neumím... Myslím, že by si výlet mohly užít i odrostlejší děti - ministranti. S těmi našimi miniaturkami, co chodí se mnou do kaple PM Pasovské si nejsem až tak jistý, jestli v jednom dni zvládnou cestu do Brna a zpět, a výlet... to bych jim (resp. rodičům) nepřál! Každopádně se těším!!!
Lucián

Jezisek odpověděl/a:
14:56:18 26.06.2012
Tady se mi lib�k... ;-)

Lucián Reagovat title= 11:24:50 08.11.2009
Nazdárek všichni, kdo čtete vzkazy!
Já bych chtěl poděkovat Janě S. A Vítkovi, že se přidali k Alence a Dýdě, a že pracují na vinici. Musím někde splašit jejich fotky a zařadit je na tyhle stránky, vždyť je to ostuda, že o nich není nikde ani ani zmínka, a to už mi pomáhají skoro rok!!
Děkuji, Jani a Vítku! Pošlete fotečku... asi nejlépe Jeníčkovi - webmasterovi..
Lucián

Dovnitrdulka Reagovat title= 14:32:43 19.10.2009
Ahoj Lulciáne, tak kde to vázne tvoje stránky nějak zamrzli a nic nového nepřibívá. Často hledám inspiraci nebo alespoň nějaký ten obrázek a u tebe už delší dobu nic nepřibilo? Tak doufám že jsi jen moc vytíže a že to není na furt. Jsi mi totiž velkou oporou a pomocí! Měj se dobře a nezapomínej na nás, další andílky nedělní dříče! Ahoj andílek ze Dvora
Lucián odpověděl/a:
11:02:45 08.11.2009
Čauky Vendul,
to víš, technika zlobí a zlobí, kybernetický prostor je mi opraqvdu záhadou... ale už snad trošku zase fungujeme, ne? Nové materiály budou asi až k adventní době, od prázdnin do slavnosti Krista Krále děti totiž dostávají obrázky "svatoušů", ty fotky, které jsou na mých stránkách hned na začátku.
Tak ti můžu zatím jen držet palce, kdyžtak se stav! Měj se!
Lucián

Ignác Mucha Reagovat title= 12:01:31 24.09.2009

Vážení přátelé,

v říjnu t.r. proběhne na celostátním kongresu katechetů v Kroměříži jeden večerní seminář na téma "Kde hledat katechetické a pastorační podklady na internetu".

V rámci přípravy tohoto tématu se na Vás obracíme s prosbou o krátkou, ale vyčerpávající formulaci:

1/ jaké konkrétní katechetické a pastorační podklady a pomůcky nabízí Vaše středisko / Váš projekt NA INTERNETU a kde...,

2/ kde NA INTERNETU (i v cizích jazycích) čerpáte podněty pro Vaši konkrétní katechetickou a pastorační práci.


Zpracované téma plánujeme následně vyvěsit i na www.pastorace.cz

Prosíme Vás o brzkou odpověď. Vaše zkušenosti tak budou moci prospět i dalším lidem, pracujícím na vinici Páně.


S poděkováním a s přáním všeho dobrého

Ignác Mucha


*********************************************

Mgr. Ignac Mucha
Vedouci pastoracnich internetovych projektu

Arcibiskupstvi prazske
Pastoracni stredisko

e-mail: mucha@vira.cz
tel.: 220 181 516

www.vira.cz
www.pastorace.cz
www.krestanstvi.cz
www.maria.cz
www.buh.cz
Lucián odpověděl/a:
11:15:40 08.11.2009
Ahoj Ignáci!
Pokusím se ti odpovědět, i když tvoje otázky skoro zapeklité...
Já s dětmi vlastně žádnou katechezi nedělám, já jim jen (za pomoci Alenky, Jany Dýdy, Jany S. a Vítka) překládám do "dětštiny" čtení a evangelium, která se čtou v neděli v kostele při mši. Na internetu inspiraci nehledáme, vycházíme z Bible (žeano), a občas pátráme v knihách. Jako nejpodařenější se nám za ta léta zdají staré dobré výtisky časopisu Duha, těmi listujeme, pravda. Jsme vesměs pedagogických profesí (nebo jim blízkých), a tak to jde lehčeji. Materiály kreslí výtvarnice Alenka (a její nadané děti) a jsou vázané k dané neděli (a většinou i k tomu, co jsme si s dětmi zrovna povídali). Proto tyto pracovní stránečky, které od nás děti dostávají (a vlastně i náš web) slouží hlavně pro děti a rodiče docházející k nám na dětskou. Přesto mají i širší užití - například Veselá škole některé z nich vydala souborně pro svou potřebu pod názvem Náboženství - pracovní sešit.
Stačí ti to takhle? Kdyžtak se zase zeptej... Měj se!
Lucián

Vladimír Šlachta Reagovat title= 22:57:27 20.09.2009
Ahoj Luciáne,
byly jsme na teď terpve podruhé na mši s Tebou a moc se nám tam líbilo. Mám na Tebe jdenu prosbičku, bylo by možné třeba týden dopředu zjistit, co se bude zpívat na mši svaté, abchom se to mohli dopředu naučit?
Díky moc a krásný týden

Míša, Péťa, Honzík a Vláďa Šlachtovi
Lucián odpověděl/a:
08:57:26 21.09.2009
Milí Šlachtovi,

díky za Váš zájem o mě a o dění u kostela Panny Marie Sněžné. To, co byste potřebovali, není dost dobře možné. při mších pro děti se střídají cca 3-4 hudební uskupení (manželé Koronthályovi, co hráli včera, pak smoststně jejich syn Petr, čas od času Ztracená kapela www.zk.sdh.cz , případně manželé Radovi, a ještě jedna mládežnická parta)... někteří používají písničky z Hosany, někteří nosí s sebou vlastní zpěvníky nebo nammožené písničky, případně mají vlastní tvorbu... A realita je, že se písničky vybírají doma až v sobotu večer....
Je to skoro stejné jako ve "velkém" kostele, kde - pokud se nepoužívají Mešní zpěvy - tak taky nevíme dopředu, co se bude zpívat... akorát že v kostele jedna písnička vystačí na celou mši.

Takže tohle ani jako anděl asi nezařídím

Martina Jiráčková Reagovat title= 14:36:57 30.10.2008
Ahoj Luciáne, taky jsem ti chtěla moc pochválit stránky, jsou moc pěkně řešené, a také pozdravit tvé parťačky, zvlášť Dýdu, kterou mám to štěstí znát osobně. Jelikož se do Prahy moc často nedostanu (bydlím totiž v Bruselu), tak jsem ji už dlouho neviděla. Mohl bys ji prosím ode mě pozdravovat? A její rodinu též? Díky moc a doufám, že se uvidíme na Vánoce! Ať se vám daří! Martina
Lucián odpověděl/a:
22:07:28 12.11.2008
No čauky, Martino!
Jak jste na tom v Bruselu s interpunkcí? Můžu háčky a čárky? Zkusíme...
Holky jsem pozdravoval, my se spolu vídáme jen o nedělích, a to ještě vlastně "v letu", mám tam co dělat, a ony taky... Nějak ten čas letí, a děti, co jsem je měl na starost u PMS dřív, už jsou velcí ministranti, a za mnou přicházejí noví a noví, a taky menší a menší. Děláme.co můžeme, aby nám ti pidižvíci rozumněli, když jim o Pánu Bohu povídáme. Tak časem uvidíme, jak jsme si vedli. Přestože mám křidýlka jaksepatří ulítaná, tak to nevzdám, a na děti si čas vždycky najdu - vždyť to po nás jednou všechno převezmou, tak se jim musíme náležitě věnovat, chápeš?! Až budeš mít cestu do Prahy, tak se stav, rád tě uvidím. Jo, a děkuju, žes napsala!!! Moc!
Lucián
P.S. o web se mi stará Jeníček Štěp, to víš, pro mě je celá síť něco mezi nebem a zemí.. tomu já nerozumím

Návštěvní kniha www.weblight.cz

Lomboo.cz - Vtipná těhotenská trička