Návštěvní kniha
 
Jméno: 
Email: 
WWW: 
  1+1=

    

matej 18:35:37 09.03.2012
Tady preci nelze rozlisovat mezi zlem a dobrem. Umelec ma svou individualni svobodu a muze kritizovat cokoliv. Pokud jde o cirkev jako autoritarskou instituci, ktera je schopna prostituovat s konzumem stejne jako s ideologii, vubec me tyto objekty a performance nepoburuji

Eva 14:04:51 03.03.2011
Máte úplnú pravdu.Minulý rok na Slovensku prebiehala akcia na stredných školách-výchovný koncert.Prišla heavy metalová skupina garážového typu, ktorá vykrikovala slová ako drogy, násile, zabi apod.Okrem toho na pozadí bežal film s obrazmi krvavých vojakov, potratených telíčiek a samozrejme Kristus v americkej zástave s revolverom v ruke a posledná večera, kde boli apoštoli zobrazení ako satani.Ked som sa pred rodičmi pýtala učiteľky, prečo sa financuje niečo tak ohavné z našich daní, pretože mnohé deti odchádzali z predstavenia zhnusené a neboli to iba deti kresťanov, nevedeli mi odpovedať, vraj oni ani netušili, aký to bude koncert.Bola som jediná matka, ktorú to pobúrilo, mnohí rodičia ani netušili, že ich deti sa niečoho podobného zúčastnili. Bohužiaľ, nenašiel sa nikto, kto by sa pridal na moju stranu.Takto dnes vyzerajú Slovania-kresťania. Ustráchaní, radšej budú ticho, ako by sa bili za svoje práva.Preto sa nečudujem postojom hláv Cirkvi.Ak od nich nevychádza odvaha, ako ju majú mať radoví kresťania.

Ondra 22:12:22 25.02.2011
Jakýkoliv druh ortodoxnosti - katolické nebo komunistické, hinduistické nebo džinistické je druh paralyzování mysli. Ochromuje to. Přestáváme žít.

František Novotný 22:54:05 06.07.2009
Pane Malý, ty karikatury proroka Muhammada odsuzujete předpokládám stejně. To mám za samozřejmost. Nehledě na to mne opravdu zaráží vaše impozantní přesvědčení, že to, co je posvátné pro vás, by mělo být posvátné pro všechny ostatní. Kdybych tady teď na rovinu napsal nějakou bohorouhačskou větu, bude to zločin, nebo co to bude?

Dana 13:26:39 17.03.2009
Plně souhlasím s vašim článkem a vyjadřuji naprostou podporu!!!

Jarda 09:40:07 13.03.2009
Předně - z čistě "technického" hlediska: Kristus byl muž a nepochybně měl všechny znaky svého pohlaví a nepochybně míval erekce. To ale není chyba nás lidí, ale Pána Boha, který to tak udělal.

Za druhé: Katolická církev už mnoho let hlásá osobní svobodu, takže těžko může někoho kritizovat za to, že si tvoří jak chce.

Za třetí: Vůbec jsem nazaznamenal, že by katolíci, a křesťané všeobecně, ocenili (české) komunisty za to, že nedovolili takovou uměleckou tvorbu a její zveřejňování. Naopak, i katolíci komunisty kritizují za to, že svobodu občanů omezovali.

Za poslední: Kněz a zvláště biskup dostávají při svěcení dary Ducha svatého. Takže když biskup rozhodne, že konkrétní umělecké dílo je vhodné do biskupského muzea, je to rozhodnutí Bohem pomazaného učitele a příkladem a návodem pro jeho ovečky. Dr. Malý oficiálně žádné dary Ducha. sv. neobdržel, takže jeho názor nemůže být relevantní.

František Novotný 19:40:11 12.03.2009
Pane Malý, vadila by vám například parodie komunistické hvězdy nebo vlajky Evropské unie, popřípadě Lenina či Schumana? Uvědomte si laskavě, že nejste na světě sami, váš názor není jediný akceptovatelný a vaše hodnoty nejsou jediné s právem na existenci. Máte samozřejmě právo se ohrazovat proti urážkám vaší víry, ano, ohraďte se v médiích, proč ne. Pokud máte tak navrch, můžete autora shodit, zesměšnit, myslím, že zařvat si tak, aby byl slyšet, tady může úplně každý. Články jako je tento ovšem shazujete především sám sebe, ať už jde o trapný pokus objektivizovat natolik subjektivní záležitost jakou je umění, ventilování představy, podle níž rouhání se vašemu přesvědčení je něčím totálně odsouzeníhodným (proč nejsou totéž vaše výpady) nebo o šíření takovým lží, jako že na adresu muslimů si nikdo nic takového nedovolí. Nevím, nakolik podrobně jste sledoval aféru karikatur Muhammada, ale výtvarníci i vypadavatelé tiskovin, kteří vyjádřili akci podporu a otiskli opakovaně karikatury na stránkách svých tiskovin, se našli. A nebylo jich úplně tak málo. Stejně tak vám asi unikla iniciativa se "společným urážením" křesťanů, židů i muslimů na jedné karikatuře, která přesně na váš "problém" reagovala.

P.S.:
Mimochodem, jak je to s tím Goethem, kterého patrně nemají děti ve školách co číst? Giertychovi jste pokud vím tleskal. To šlo o blasfemické svinstvo nebo jen o ubohost hrající si na umění?

Radomír Malý 13:20:34 22.11.2008
Pokud vím, tak existuje stále v zákoníku evropských zemí zákaz urážet vulgární formou náboženské přesvědčení druhých a je to hodnoceno jako přinejmenším přestupek, ne-li trestný čin.

Vy ovšem směšujete dvě zcela odlišné věci: bohoslužebné obřady - a tzv. "umělecké" projevy urážky víry křesťanů. Všimněte si, jak reagují nejen mohamedáni, ale např. Židé, když jim někdo zneuctí jejich menoru nebo se nevhodně dotkne, byť tzv. "umělecky", Starého zákona. Jen my, katolíci, si musíme nechat líbit všechno, jakoukoliv urážku Spasitele, jinak jsme "netolerantní".

Hlas 17:10:12 21.11.2008
To by jsme se pak také mohli dostat do sporu s nevěřícími v tom, že pijeme krev(i když proměněnou) a děláme jiné obřady ,které by se nemusel yněkomu líbit.

Naše svoboda je za cenu svobody ostatních.

Buď jsme si všichni rovni nebo se dostáváme na tenký led a jedna skupina bude upřednostněna před druhou.

Hlas 17:07:52 21.11.2008
cituji "..objektivně dopouštějí trestného činu urážky náboženského přesvědčení druhých lidí..."

Zde je otevřený dopis bývalého ministra k této problematice,kde je jasně řečeno ,že takový trestný čin neexistuje.

http://claritatis.cz/index.html?id=2060

Existuje listina základních pravd a svobod a ta jasně definuje co je a co není trestný čin.

Jestliže vás něco uráží,je to váš pohled,ne trestný čin! Někoho by mohlo urážet to ,jak se klaníte kříži jen proto ,že nesnáší kříž. Byl by to pak také trestný čin?

Navíc vám nikdo tyto obrazy a sochy nenutí. Kdo se na to chce jít podívat ,ten jde. je to na jeho svobodné vůli.

Chápu vás v tom, že to je provokace,ale nepřímá. Nikoho tímto autor neohrožuje.

Radomír Maly 15:58:54 20.11.2008
Umělci, kteří zobrazují žábu na kříži s korbelem piva nebo nahého Krista se vztyčeným penisem se objektivně dopouštějí trestného činu urážky náboženského přesvědčení druhých lidí, z pohledu katolické nauky jde o rouhání. Trestné činy musí být trestány, samozřejmě je na posouzení kompetentních orgánů, jde-li o nemoc nebo o úmyslný čin, za nějž je pachatel plně zodpovědný, ale nelze to trpět, nelze tvrdit, že umělci si mohou zobrazovat, co chtějí. Rád bych viděl, jak Vy byste jednal, kdyby Vás takový "umělec" nějak takto zpodobnil, jestli byste také říkal: "ať si malují, co chtějí..."

Jinak nemohu, než konstatovat, že jste ideologickou obětí proticírkevní propagandy. O inkvizici patrně nevíte vůbec nic, budete asi překvapen, když Vám řeknu, že měla své velmi pozitivní stránky a zabránila mnohému zlu, na druhé straně byla však také i zneužita ke zlu. Odkazuji na svoji knihu "Je dovoleno bránit inkvizici?" Má na svém kontě nevinné oběti, ty však jsou nepatrným zlomkem toho množství, jež poslali bez jakékoliv viny na onen svět odpůrci Církve: francouzští (ale i jiní) demokraté za Velké revoluce, bolševici a nacisté.

To, že "církev pomáhá krýt homosexuální aktivity svých kněží..." je pomluva. Srovnejte si, kolik takto provinilých kněží to představuje z jejich celkového počtu a kolik biskupů z jejich celkového počtu je skutečně "krylo". Je to nepatrná menšina. Oficiální linie je jednoznačná, Řím nikoho nekryje.

Hlas 13:57:44 20.11.2008
Máte pravdu pane Malý, teď už nepůjdete a nejdete protože církev už nemá takovou moc jako za inkvizice ve středověku,ale kdyby jste ji měli ,takoví jako vy by si s tím už uměli poradit!

Ať si umělci zobrazují co chtějí, je to výraz jejich ducha a jestli je nějak mimo tak je to spíše výraz vnitřní nemoci a nemám potřebu bojovat proti nemocným lidem.

A pokud si někdo neváží jiných lidí,pravděpodobně si neváží ani sám sebe a to je opět porucha. Takoví lidé potřebují naši pomoc ,ne naše útoky!

Je zjevné že ta porucha není jen na jejich straně ... Bohužel!

Na jedné straně bojujete za čistotu a úctu a na druhé straně církev pomáhá krýt homosexuální aktivity svych kněží a jiné svinstva! Co na to asi řeknou ti neveřící když tohle vidí? Přetvářka,nic víc!

Každý ať si zamete před svým prahem a potom může dávat rady těm ostatním!

Radomír Malý 21:39:31 12.11.2008
Vážený pane "Hlase"! Patrně neumíte číst, přečtěte si ještě jednou poslední odstavec mého článku, kde jasně říkám, že my katolíci, touto cestou (tj. vraždy za tyto projevy oplzlého bohorouhačství) nejdeme a nepůjdeme. Ale jestli se domníváte, že si těch všech sprostých urážek Spasitele a Jeho přesvaté Matky máme nevšímat a nereagovat na ně, tak bych se Vás jen zeptal, jestli byste také nereagoval, kdyby nějaký pseudoumělec takto zobrazil Vaše rodiče, Vaši manželku nebo vůbec někoho, koho máte velice rád. Pokud ano, tak Vaše láska není opravdová, ale silně zavání farizejstvím.

Hlas 15:23:47 12.11.2008
Jste normální????

Kristus bojoval příkladem a svým životem,ne soudy ani zbraněmi!!!

Pisatel článku vypadá spíše jako fanatik se sklony k extrémismu než jako křesťan.

Vražda bude a je nejhorší zločin proti člověku - tolerance je nutný požadavek!

Kdyby křesťané žili podle toho co hlásal Kristus,bylo by jasné co je správné a co ne a nemuseli by jsme se o to soudit ani nikoho zabíjet.

A muslimové jsou fanatici naprostí - kdo nevěří v Alaháha,je mrtvý (nebo mu k tomu pomůžeme),kdo se odvrátí od Aláha ,smrt!

Tuhle filosofii chcete uvádět jako příklad?????

Radomír Malý 11:26:40 04.10.2008
V zájmu spravedlnosti bych ještě dodal, že v tom Brixenu, kde byla vystavena žába na kříži, biskup Egger skutečně protestoval a žádal odstranění tohoto "díla". Protože ale nebyl úspěšný, obrátili se tamní katolíci v čele s panem Pahlem na Vatikán a dostalo se jim odpovědi, kterou uvádím.

Petr Šimůnek 21:16:26 03.10.2008
Je to nemedializovaný zločin .Měli bychom být Kristovi vojáci .

Návštěvní kniha www.weblight.cz

Lomboo.cz - Vtipná těhotenská trička