Návštěvní kniha
 
Jméno: 
Email: 
WWW: 
  1+1=

    

Ivan Lehota 14:54:09 08.04.2017
Trochu opožděně, ale přece.
SŽDC i MD znají jen nádraží do kopřiv u řeky kilometr od města

Ing. Rudolf Nedwed Jr 18:55:15 12.12.2016
An den Drei Hohen 5
D-60435 Frankfurt am Main
Deutschland

Ivan Lehota 04:00:02 20.11.2016
Dobrý večer, chci jen dodat že jsem se podílel se svími zaměstnanci na návrh hlavního nádraží pro vlaky v Brně. Do návrhu jsem zadal k tomu aby zůstalo nádraží na tom místě co stojí. Zanesl jsem do toho také bytové jednotky z bytů 3 + kk a sociální byty 1 + kk. Pro sociální byty by je návrh na 700 bytů a pro byty 3+ kk je návrh 960 bytů a z toho 5 bytů 4 + kk. Nadále by mělo vniknout na 3 terminály pro vlaky a nové kryté autobusové nádraží s novou hlavní poštou. Ve 2 patrech se vstupem z každého nástupiště by mělo vzniknout 2 patra obchodního portálu. Pod 1 terminálem jsem navrhnul podzemní parkoviště ve 3 patrech o kapacitě 8.500 silničních vozidel. Pod 2 největším terminálem by mělo v pevnině vzniknout vodní nádrže pro sběr dešťové vody k užitkovému využití a pod ostatním přemostění s části ulice. Hystorická budova by byla netknutá a kolejiště s nástupištěmi by se vyrovnali do roviny a přidáním 3 nástupišť. Vzniklo by tak celkem 7 nástupišť. 3 terminál by byl menší a z jedné strany prosklenej od centra města. Střecha je dle mého návrhu na 210.000m2 a byla by ze solárních panelů. Místo současné pošty by bylo nové a větší autobusové nádraží a bylo by to propojené s 1 nástupištěm. Pod autobusovém nádraží by byli obří vodní nádrže pro sběr dešťové vody. Obchodní prostory by vznikli nad nástupištěmi ve 2 patrech o celkové ploše na 384.785m. Nová pošta je navržena na konci 1 terminálu směrem k Národnímu divadlu lemovaně současné autobusové nádraží v Benešově ulici. Místo současného autobusového nádraží a placeného parkoviště pro silniční vozidla by byla zeleň do parčíku. Od Hlavní Pošty v Brně by se měla nacházet napojena stavba v rámci administrativě pro ČD a SŽDC s ubytovnou. Pak následování nad vjaduktem pod nádražím do Křenové ulice terasa s případnou PIZZERIÍ a hystorická netknutá budova se zachováními prvky štukatůry. To by mělo být 2 terminál až k současné malé Americe. Pak nové 3x větší autobusové nádraží místo hlavní pošty a napojení k 3 terminálu. Zadní strana budov s olemováním hlavního nádraží je navržena pro byty jak je zde zmíněno.
K 5.9. jsem předával tento návrh do budovy Magystrátu města Brna a do budovy Generálního ředitelství SŽDC v Praze Dlážděné ulici. Doposud se nikdo o tento návrh nezajímá a nikdo se ani neozval k tomu zda ho akceptují. Proto jsem ustanovil že je vše fraška a ani nikdo nechce z Magistrátu Brna a Generálního ředitelství se o to zajímat. Ostatně o tom neví ani Ministerstvo Dopravy v ulici Nábřeží Ludvíka Svobody 1222. Tak je scela vše zbytečné a práce o 500 hodinách mě se zaměstnanci dopadla zbytečná. Pokud by chtěl někdo podrobnější informace, mám vše ještě ve 3 a 4 svazku u sebe a mohu to předložit. Ostatně redakce u SŽDC MOJE ŽELEZNICE se o hlavní nádraží pro vlaky v Brně ani nezajímá. Mám k tomu také od nich maily. Proto už nevím kde to uveřejnit a jak dál s tím postupovat. Pokud někdo mi v tom pomůže, budu vděčný až moc. Pojednává se také v rámci tohoto návrhu pro zpracování plastů ve velkém.

Pančík Vladimír 23:56:24 07.03.2016
Dobrý den.
Velmi zajimávé myšlenky. Potvrzují (bohužel) skutečnost, že se posledních mnoho desetiletí Brno vyvíjí živelně a nekoncepčně (myšleno z pohledu dopravy). Ono to bude brzo celé století !! Tím, že se ctil koncept posunu nádraží se samozřejmě nastavělo mnoho staveb co "zavazí". A to konečné rozhodnutí o poloze nádraží je o to komplikovanější. Jako velký problém vidím řešit polohu nádraží referendem. Myslím, že mnoho odborníku není dostatečně kompetentních se k této věci vyjádřit, natož laická veřejnost. V předloženém jsem nikde nenašel vedení trasy VRT, délky nástupišť (zda odpovídají požadavkům dálkové dopravy), kapacitní možnosti odbavení a mnoho dalších parametrů. Bylo by možné to nějak doplnit nebo jsem to jenom přehlédl?
děkuji

Helena Kollárová 12:33:02 29.10.2015
EU přijala nařízení 913/2010 o evropské železniční síti pro konkurenceschopnou nákladní dopravu. Brno se má stát křižovatkou dvou evropských nákladních koridorů z Hamburgu na jih /Orient/ a z Gdaňska na jih/. Záměrem je převést 30% nákladní dopravy nad 300 km ze silnic na železnici, později 50%. Brno se má stát centrem nákladní dopravy pro Moravu, na to se mají navázat krajská města a důležité průmyslové zóny.
Za prostředky EU se modernizují tratě, nyní č. 250 Královo Pole - Maloměřice a budou následovat další úseky. Harmonogram financování se dá nalézt na internetu.
Problém je, že tyto záměry nejsou provázené ani řádnými měřeními hluku ani hlukovými studiemi a otevřeně se o tomto záměru nehovoří ani na stránkách Magistrátu ani na stránkách Jm kraje. Protihluková opatření se neprovádí a tvrdí se, že se intezita nákladní železniční dopravy nezvedne, což je v rozporu se strategií EU i ministerstva dopravy, nedělají se protihluková opatření.
Praha bude centrem pro Čechy a tam jsou tyto plány spojené s akčními plány snižování hluku. Desítky miliard se investují do optimalizace sítí. I jiné trasy mají řádné hlukové studie.
Domnívám se, že oni to nádraží potřebují odsunout, protože jim tvoří špunt a zavázali se, že umožní plný průjezd na trase. Jenže obávám se, že tisícům lidí se zhorší životní podmínky a bude to mít vážné dopady na zdraví obyvatel. Nikdo se nestará o odstranění starých hlukových zátěží, přičemž cíle EU jsou opačné - udržitelná doprava, snížení hluku, snížení negativních dopadů na zdraví obyvatel z dopravy. Zdá se, že naši politici si to vysvětlili jako pouhé zprůjezdnění trasy.
Chtělo by to řádnou hlukovou studii pro celé Brno a na celý problém se podívat znova. Ponechat nádraží jak je, nechat je pro osobní dopravu. Trasy nákladní dopravy vést mimo Brno.

vlastimil havlik 17:43:31 05.10.2015
Havlik:Spocitat,kolik tisic lid chodi sem a tam ulici Masarykova na vlaky a na smery satelitnich okresu Breclav,Tisnov,Znojmo.Toto by slo k odsunutemunadrazi priblizit snad jen pohyblivym chodnikem, umistenem v prizemnim tunelku.Pri kolapsu ekektriny? Lide se jinak nemohou spolehnout na primontovane prodlouzeni tramvajovych koleji k odsunutemu.Koaps elektriny,zavada a muze jim ujet vlak.Museli by chodit vcas.To znamena nezdrzovat se nakupovanim v centru.Tim ovsem centrum se vybydli, obchody nepreziji.Kazdy cestujici centrem jen probehne.
Zaver:nadrazi v centru,ale PRISTAVET NA VYSUNUTOU PLOSINU SMEREM K TESCU JESTE 4 PARY KOLEJI.Pripadne v tomto useku udelat nastupiste DVOUPODLAZNI=viz blizke zahranici.

Tirpitz 20:57:25 16.11.2014
Ze stěhování nádraží na mě čiší mičurinství a velikášství brněnských politiků.
Je to velmi nákladný experiment prováděný na cestujících, jak se s tím srovnají.
Co moc mám rozvádět u velikášství, zkrátka pomníček polistopadových politiků.

Možná jsem si toho nevšiml, ale on má tento velikášský projekt ještě další mouchy:
1. Nádraží má stát v záplavové oblasti. Sice Brněnská přehrada (aka Prigl) doposud všechno zachytil, ale u tak strategické věci jako nádraží se nehodí hřešit na přehradu.
2. Ono Brno možná potřebovalo novou čtvrt v 90. letech minulého. Jenže v současné době má Brno kanceláře za Hornbachem a u hřbitova, kde dokonce jsou stále volné plochy. Obchodních center už má Brno také dostatek, Špalíček, Vaňkovka, Futurum, na kraji Avion a v Modřicích Olympia. U bytů už je také problém sehnat kupce. Na co tedy dělat novou čtvrť s kancelářskými, obchodními a obytnými budovami.
3. Zmíněno již na stránce referendum2014.cz, odstěhováním nádraží dojde k nepraktickému smísení osobní a nákladní dopravy, spíše to bude snížení kapacity.

Kuki38 08:20:04 08.03.2014
Odsun nádraží nemá žádné logické zdůvodnění kromě toho, že se pár chytráků, kteří na Jižním městě skoupli pozemky, se nabalí. Jako argument pro odsun jsem např. od úředníka magistrátu slyšel, že nádraží v zatáčce je nevýhodné, protože Brnem nemohou projíždět vlaky 160 km rychlostí (!) a také to, že Brno je rozděleno tratí na dvě části. Podle této "logiky" by už pražáci dávno zasypali Vltavu, aby město spojili v jeden celek. Dosud se tak kupodivu nestalo, asi myslí rozumněji než chytráci v Brně.

Jiří Kalina 10:32:12 07.03.2014
Velice zajímavý web, který mj. potvrzuje to, co říkám již dlouho - stačilo by se zbavit jediného nijak zvlášť hodnotného baráku (t. č. Tesco) a současné hlavní nádraží se může bez problémů rozšířit a modernizovat, naplnivši potřeby všech.

marek 07:55:57 11.02.2014
Jestli si "brňáci" rozhodnou, že odsunou nádraží, ať si to klidně udělají. Ale nesouhlasím, aby jen jediná koruna na tuto fantasmagorii šla z krajských peněz.

Návštěvní kniha www.weblight.cz

Lomboo.cz - Vtipná těhotenská trička