ON-LINE PORADNE
www.abraka.cz
 
Jméno: 
Email: 
WWW: 
  1+1=

    

Agnes Yameogová Reagovat title= 12:17:37 02.04.2014
Ahoj,Když si brala drogy jak ses cítila či jak ti bylo ? A jaká je ted pro tebe zmena kdyz to uz nebereš ?

Kisha Reagovat title= 22:07:04 08.11.2012
Ahoj brala jsem piko jehlou 4 roky teď opravdu tak jednou za 2měcíce někdy ani to ne.Takže i za naprosto čistýho stavu občas slyšim hlasy neurčitý a zase zmizej trvá to vždy chvíli co to je co stim?????????prosím
jum odpověděl/a:
13:03:44 09.11.2012
Čtyři roky vysoce přesahují dobu na to, aby si organizmus vypěstoval a trvale zafixoval reakční mechanizmy. Potom stačí i po letech abstinence znovu užít drogu, která spustí již hotové psychické reakce. Otázkou je potom, co je to "naprosto čistý" stav a co je spouštěčem reakcí. Ono to může být i návštěva určitého místa či prostředí, změna počasí..., nemluvě pak o užití drogy, co všechno může vyvolat dřívější reakce...
Doporučuji obrátit se na psychologa a terapeuticky s tím pracovat. Má to výhodu, že proces sebepoznání je mnohdy bolestný, ale zato pak očistný...

Vladimira Jandova Reagovat title= 20:03:51 14.04.2011
Dekuji za vaši reakci,není lehké se jako matka řídit rozumem,který mi radí to co vy. Nikdy jsem neuměla být tvrdá ani k cizím natož k vlastnímu dítěti. V úterý jsme byli nuceni dseru znovu vyhodit, ale co dál?Možná by my pomohla rada od rodičů,kteří si prošli stejnými problémy jako my,ale nenašla jsem žádné kontakty ani stránky. Opravila jsem svůj e-mail, dlouho jsem ho nepoužila , a tak jsem se spletla,omlouvam se. Budu i nadále ráda za jakékoli názory na naši situaci.
Jum odpověděl/a:
12:20:04 15.04.2011
Dobrý den, kontakt na rodičovskou skupinu vám poskytnou v místě bydliště v K-centru, které si můžete vyhledat v databázi např.:
http://www.drogy-info.cz/index.php/map/
nebo
http://www.drogy.net/databaze-kontaktu/
Pro příklad uvádím odkaz na stránku s informacemi o rodičovské skupině:
http://www.medeora.cz/sluzby/svepomocne-skupiny/rodicovska-skupina/

Vladimira Jandova Reagovat title= 19:12:35 13.04.2011
Dobrý den, mám dceru,které bude 20 let. Pred rokem a půl začala brát drogy,doma kradla,nechodila v noci domů,ani do skoly,práci nehledala.Mame dvě další děti a tak to doslo tak daleko,ze po návštěvě vymahaců jsme ji byli nuceni vyhodit a odhlásit z trvalého bydlistě.Rok jsem jí jzkoušela pomoci,platila různé nájmy,dělala nákupy...Když už jsem to dál odmítla,protože to nikam nevedlo,tak ji pro neplacení nájmu vyhodili.Zařídila jsem jí léčebnu ,km nastoupila,protoze to byla podmínka,aby se mohla vrátit domů.Když jsme si jí vzali na vánoce na tři dny domů ,slibovala hory doly a tak se stalo, že jsem jí hlavně já jako matka uvěřila. Tedˇ po třech měsících jsme tam ,kde před tím.Kdyz konecně našla práci ,tak tam byla 2krát a zkoncila,lže krade,ponocuje ,stýká se skryminálníkama.Snažili jsme se jak to šlo,zaplatili dluhy,pomáhali při hledání práce,koupili telefon,platili,pausál....Teď jsme na dně jak finančně,tak psychycky,za tu dobu jsem zhubla 12kg a byla na dvou gin. operacích.Poradˇte prosím co dál. Vladěna
Jum odpověděl/a:
14:27:54 14.04.2011
Dobrý den,
popisujete klasický příklad potíží s drogově závislým v rodině. Pomoc dceři, jak ji popisujete, paradoxně nepomáhá a problém neřeší, pouze ji udržuje v závislosti a sami si přiděláváte problémy. Za ústupky, sociální servis a zázemí, vč. finanční podpory, vám nemocný naslibuje cokoliv. Dcera je plnoletá a je na místě zvážit striktní pravidla, tedy žádná podpora a pomoc, která nic neřeší a nevede - nemotivuje k zásadním krokům vedoucím k léčbě nemoci zvané drogová závislost. Uvědomit si problém a učinit osobní rozhodnutí musí sám nemocný a to neudělá, dokud si neodžije důsledky. Drogová závislost je závažná nemoc, kterou léčí odborníci. Doporučuji dceru opakovaně směrovat na odborné kontaktní zařízení, kde se jí nabízejí potřebné služby vedoucí k postupné motivaci a rozhodnutí nastoupit regulérní proces léčby.
Pro vás potom také fungují rodičovské skupiny, ve kterých se můžete svěřit, poradit, sdílet zkušenosti a získat podporu a postupy při řešení problémů s drogové závislými dětmi a blízkými.

Radka Čermáková Reagovat title= 20:32:58 12.01.2011
Dobrý den, již delší dobu máme problémy s dcerou, je jí již 18 let a často se stává, že nedojde do školy, nebo na praxi, často také nepřijde na noc domů, teď se již ani domů nechce vrátit a při komunikaci přes sms nebo chat (na to reaguje) nám nechce říct kde je. Máme podezření že za vším jsou drogy. Nevíme jak dál postupovat, abychom ji definitivně neodradili pro komunikaci s námi.
Jiří odpověděl/a:
09:26:10 13.01.2011
Dobrý den,
nepopisujete, jakým způsobem jste došli k podezření, že za chováním a jednáním vaší dcery jsou drogy. Vaše dcera je plnoletá a právně zodpovědná, což ji může přivádět k samostatnému rozhodování.
Doporučuji využít vhodné chvíle k osobní komunikaci, kdy se dceři můžete svěřit se svými obavami a požádat ji o vysvětlení.

Irena Reagovat title= 13:00:39 27.11.2010
Dobrý den, dočetla jsem se, že marihuana má schopnost tlumit třes rukou způsobený řadou chorob, může mít její pravidelné užívání opačný účinek v době abstinence mezi jednotlivými "dávkami"? Tedy je možné, že by se mohl jako absitenční příznak při pravidelném cca 2x týdně užití marihuany projevit třes rukou?

Děkuji.

Návštěvní kniha www.weblight.cz

Lomboo.cz - Vtipná těhotenská trička