Přidej zprávu ·»
soutez o nej web: Dobrý den, dovoluji si vás upozornit na soutěž o nejlepší web o bezva ceny! Více na www.soutezonejweb.wbs.cz
webmaster: Řidič v autobusové dopravě ??? Zde by bylo vhodné stanovit, zda jezdíte dle Nařízení EU č. 561/2006 nebo podle vyjímky z 561/2006 a nebo dokonce podle národního zákona. On totiž digitální tachograf nezná nic jiného, než jízdu podle Nařízení EU č. 561/2006 a to je 15 a 30 minut přestávky
Řidič: Pracuji v autobusové dopravě a chtěl bych vědět, když mi digitální tachograf oznámí, že mám udělat přestávku, je to do 15 minut, je to tak? Zajímá mne, na jak dlouho musím udělat přestávku. Mán přestávku 15-20 nim, ale když se rozjedu tak mi dig.tachograf oznamuje pauzu. Jedu pak ještě hodinu, kde mám další přestávku. Zaměstnavatel nezjitil podle dat karty žádný přestupek.
Řidič: Přestávka
Karel: Ještě dodatek. Kapacita paměti je předepsána Nařízením č.1360/2002 a je pro kartu 28 dní a tachograf 365 dnů, ale neznamená to, že je to počet dnů kdy budu opětovně stahovat data. Prozatím platí článek 10 z tohoto Nařízení.
Karel: Zatím to není zákonnou normou stanoveno, ale asi neprozradím nic důležitého co se chystá a to je, že leží na MD ČR k podpisu předpis ohledně stahování dat z karet řidičů a tachografů, kde bude zcela jasně vymezeno kdy je nutno stahovat data.
roman: chci se optat jak casto se maji ztahovat data z tachografu a jak casto data z karty ridice
Jony: Mam dotaz, co všechno se zaznamenavá z udajů vozidla krom ůdajů o rychlosti a přeztavkach do digi. tachgrafu a na kartu řidíče?
Karel: Do těch dírek vložít klasické vytahováky na autoradio, nebo docela postačuje udělat si vytahováky ze svářecího drátu průměru 2,5 mm, nebo si je zakoupit u nás ve firmě.
Karel: Je několik možností jak digitální tachograf vyndat.
JARDA: mam dotaz nevite kde se daj sehnat klice na vyndavani digitalniho tachgrafu pridelanej v nakladaku ma to po stranach 4 dirky potrebuju na to naky dratky ?
Karel 4: Co to je AETR
Charlie IV: Mám dodávku, musím mít tachograf ?
Obnovit weblight.cz Otevřít v novém okně